من عرف نفسه فقد عرف ربه
تفسیر حدیث من عرف نفسه فقد عرف ربه
۱۳۸۷-۰۸-۲۴
نمایش همه

گفتگو با دکتر دینانی درباره علامه طباطبائی

گفتگو با دکتر دینانی درباره علامه طباطبائی

مشخصات فایل

نام فایل: بزرگداشت علامه طباطبائی

موضوع برنامه: گفتگو با دکتر دینانی درباره علامه طباطبائی

مدت زمان برنامه: ۴۲ دقیقه

حجم فایل تصویری با بهترین کیفیت: ۱۶۳ مگابایت (MP4)

حجم فایل صوتی: ۲۰ مگابایت (MP3)

مختصری از متن برنامه:

گفتگو با دکتر دینانی درباره علامه طباطبائی

مرحوم علامه طباطبایی که اکنون درباره او صحبت می کنیم، مردی بود خیلی کم نظیر. علامه طباطبایی امروز خیلی مطرح است و همه هم ایشان را می شناسند و کمتر کسی است که ایشان را نشناسد. شاگردان فراوانی هم به انواع مختلف داشته است چه شاگردان تفسیری و چه شاگردان فلسفی. الحمدالله هم الان این شاگردان هستند و در کشور فراوانند.

مرحوم علامه طباطبایی، یک مرد جامع بود؛ فیلسوف بود، متکلم بود، مفسر بزرگ بود، فقیه بزرگ بود، اصولی بزرگ بود و ادیب بزرگ بود ادبیات عربی او خیلی کم نظیر بود. آثاری که ایشان در فقه و اصول داشتند و ما دست نوشته های ایشان را می دیدم؛ که نمی دانم اکنون به چاپ رسیده است یا نه، شاید بعضی از آنها به چاپ رسیده باشد.

آن موقع در چهل سال پیش که ما اصرار می کردیم که اجازه بدهید روی اینها کار کرده و آماده چاپ بکنیم، یک جمله ای مکرر می فرمودند که خیلی برای من جالب است و هنوز در ذهنم باقیست؛ هرچه که اصرار می کردیم که اینها آثار فقهی و اصولی مهمی است (کمتر از فقهای دیگر نبودند، اگر بالاتر نبودند مسلماً کمتر هم نبودند.) ایشان در جواب می فرمودند: که من به الکفایه هست. تو گویی که چون حالا در فقه و اصول، کتاب زیاد نوشته می شود، اگر کتاب های ما هم چاپ نشود زیاد مهم نیست. این حرف و همچنین زندگی و رفتار ایشان نشان می داد که به روح زمانه آگاهی داشتند و زمان را خوب می شناخت و می دانست که حالا چه چیزی بیشتر لازم است.

در ادامه بخوانید:  تفسیر حدیث من عرف نفسه فقد عرف ربه
لینک دانلود
Video-DownloadSound-Download Youtube-download

1 دیدگاه

  1. محمد گفت:

    سلام از اینکه متن پیاده شده را قرار دادید متشکرم روی متن بیشتر می توان تفکر و تعمق کرد آیا برای پیاده کردن بقیه جلسات برنامه ای دارید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *