برنامه معرفت یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۴
۱۳۹۴-۰۲-۱۱
از محسوس تا معقول
از محسوس تا معقول
۱۳۹۴-۰۲-۱۵
نمایش همه

ژرفای اندیشه

ژرفای اندیشه

Zharfaa«ژرفای اندیشه» عنوان کتابی است که روایتی دارد متفاوت، از حیات و دلبستگی های دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی به همراه پاسخ های ایشان به برخی پرسش های بنیادین. این کتاب که به کوشش علی اوجبی نگاشته شده، مجموعه گفتگوهایی است که با عنوان «شاگرد و استاد» انجام شده است.

اوجبی در مقدمه کتاب ژرفای اندیشه می نویسد: «بنده افتخار مصاحبت با وجود نازنین و بی مثال استاد یگانه و فیلسوف فرزانه ای را داشتم که بیش از فلسفه، فلسفی اندیشیدن و تأمل کردن را به من آموخت. دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، ویژگی هایی که وی را از دیگر اساتید فلسفه به شدت ممتاز می سازد: آزاد اندیشی، زلالی، عدم تعصّب و جمود فکری، احاطه حیرت انگیز بر فلسفه اسلامی در عین آشنایی کامل با فلسفه غرب و از همه مهمتر، روحیه پرسشگری و پاسخ به سوالات در قالب پرسش های متقابل و پی در پی است. او تلاش می کند پرسشگر را گام به گام با خود همراه سازد تا خود به پاسخ نایل آید؛ و از آنجا که این متفکر بزرگ، پاسخ ها را نه براساس آموخته ها، بلکه مبتنی بر یافته هایش به زبان می آورد، بر سودای جان می نشیند و هماره از نوعی طراوت و پختگی برخوردار است.

استادی که از هرگونه تصنّع و ظاهرگرایی مبرّاست. همانی است که می بینید و در عین حال همانی نیست که می بینید! انصافا جهانی است بنشسته در گوشه ای»

این کتاب در ۲۴۷ صفحه، با قیمت پانزده هزارتومان، توسط نشر وایا به چاپ رسیده است.

در ادامه بخوانید:  هستی و مستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *