معماری خوب از فکر خوب ، ناشی می شود

اسم اعظم، در نگاه دکتر دینانی
۱۳۹۱-۰۷-۰۵
معنی ظاهر و باطن+دانلود ویدئو
۱۳۹۱-۰۷-۰۷
نمایش همه

معماری خوب از فکر خوب ، ناشی می شود

فرانسه، استراسبورگ، همایش نیکبختی و سعادت در اندیشه ایرانی، فروردین ۱۳۹۱

فروردین ماه امسال، یک گروه ایرانی برای شرکت در همایش نیکبختی و سعادت در اندیشه ایرانی که در شهر استراسبورگ فرانسه برگزار شد انتخاب شدند تا عازم این سفر شوند. دو چهره شاخص و اصلی این گروه، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی استاد فلسفه اسلامی و دکتر کریم مجتهدی فعال در زمینه فلسفه غرب بودند که هر دو از چهره های شناخته شده حوزه فلسفی ایران به شمار می آیند.

در خلال این سفر، مستندی دو قسمتی به نام «فلسفه با طعم شکلات» به اهتمام دکتر محمود اسعدی دبیر ستاد چهره های ماندگار تهیه شده است. در این مستند که شامل گفتگوهایی با دو استاد فلسفه یعنی دکتر مجتهدی و دکتر دینانی است، مطالب مهم و جالب توجهی که عمدتا رنگ فلسفی و عرفانی دارند با دکتر دینانی در میان گذاشته می شود و ایشان پیرامون آن موضوعات توضیح داده و گفتگو می کنند. از جمله این موضوعات عبارتند از: مرگ اندیشی و نسبت انسان با مرگ، راز و رازداری در حوزه عرفان، جاودانگی و دردمندی، حکمت سهروردی و نفوذ جهانی آن، تفاوت های فضای غرب و فضای ایران، فلسفه دیالیکتیک هگل و هراکلیتس در آثار مولوی، بازی زندگی، عظمت ابن رشد و ابن عربی در جهان اسلام، ماجرای کربن و جلسات هفتگی و … .

ما در این پست و چند پست آینده قسمت های برگزیده این مستند را انتخاب کرده و آن را با دو کیفیت متوسط و خوب برایتان قرار داده ایم. در آینده هم کل این مستند با کیفیت عالی بر روی وبسایت منتشر خواهد شد.

امید است تا دوستان علاقه مند به حکمت و عرفان بتوانند نهایت استفاده را از این مجموعه ببرند. ان شاءالله

لینک دانلود

مستند فلسفه با طعم شکلات

Video-Download

Video-Download

Show-in-Aparat

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله را حل کنید *