برنامه های روز جهانی فلسفه ۱۳۹۲

Dr Ebrahimi Dinani marefat (5)
برنامه معرفت ۲۴ آبان ۱۳۹۲
۱۳۹۲-۰۸-۲۵
گزارش کامل روز جهانی فلسفه (آبان ماه ۱۳۹۲)
۱۳۹۲-۰۸-۳۰
نمایش همه

برنامه های روز جهانی فلسفه ۱۳۹۲

دکتر ابراهیمی دینانی در سلسله همایش های سالیانه گرامیداشت «روز جهانی فلسفه» امسال در روز «دوشنبه ۲۷ آبان ساعت ۱۲ ظهر» در انجمن حکمت و فلسفه ایران و «روز سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲» در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران» سخنرانی خواهند نمود

روز جهانی فلسفه 1392

[box type=”success” align=”aligncenter” ]

دکتر ابراهیمی دینانی در سلسله همایش های سالیانه گرامیداشت «روز جهانی فلسفه» امسال در روز «دوشنبه ۲۷ آبان ساعت ۱۲ ظهر» در انجمن حکمت و فلسفه ایران و «روز سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲» در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران» سخنرانی خواهند نمود[/box]

همایش روزجهانی فلسفه ۱۳۹۲ با عنوان «فلسفه و شناخت طبیعت» ۲۷ آبان‌ماه از ساعت ۱۲ در مؤسسه پژوهشیحکمت و فلسفه برگزار خواهد شد. اهم برنامه های روزجهانی فلسفه که به همت موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می شود به شرح زیر است:

سخنران افتتاحیه این همایش دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی است که با موضوع  «فلسفه طبیعت» سخنرانی خواهند کرد. در این همایش حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه؛ رئیس موسسه در موضوع ضرورت ارتباط فلسفه و شناخت طبیعت،‌ به ارائه بحث خواهند پرداخت و در ادامه همایش در دو بخش فلسفه و انواع شناخت طبیعت،‌ فلسفه و سلامت ادامه پیدا خواهد کرد.
در قسمت اول همایش دکتر سیدمصطفی محقق داماد با موضوع الهیات محیط زیست، و دکتر حسین میانداری با موضوع نقش اخلاق در انواع شناخت طبیعت سخنرانی خواهند کرد.
در قسمت دوم همایش، دکتر مصطفی قانعی با موضوع تعریف سلامت و ارتباط آن با جهان‌بینی،‌ و دکتر احمدرضا همتی مقدم با موضوع هستی‌شناسی پزشکی: سلامت و بیماری و دکتر سیدمحمود طباطبایی «مبانی پیدایش و تکامل پزشکی» سخنرانی خواهند کرد.

همچنین همایشی با عنوان «فلسفه برای علم، هنر، زندگی» به همت «انجمن علمی دانشجویی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران» با همکاری «جهاد دانشگاهی دانشکده ادبیات» در روزهای ۲۷ و ۲۸ آبان ماه امسال برگزار می شود.

phil-day

برای بزرگنمایی، روی عکس کلیک کنید

8 دیدگاه ها

 1. vert می‌گه:

  همین امشب میخوام از دکتر دینانی گلایه کنم که واقعا ناراحتمون کرد، بیشتر کساییکه رفته بودن دانشگاه تهران برای همایش به خاطر دیدن و شنیدن صحبتهای دکتر دینانی اومده بودن که ایشون با این بهانه که حالش خوب نیست همه مون رو پیچوند!! امیدوارم این مطلب رو بشنون و دیگه بد قولی نکنن…واقعا واقعا حالمون گرفته شد…

  • مدیر سایت می‌گه:

   دوست عزیز

   بنده زمانی که استاد با مسئول همایش دانشگاه تهران داشتند صحبت می کردند در کنار ایشان حضور داشتم و استاد از اینکه بدون هماهنگی اسم ایشان را در تبلیغات و بنرهای روز جهانی فلسفه به عنوان سخنران نوشته بودند شدیدا انتقاد کردند.
   اصلا قرار نبوده که در این همایش شرکت کنند که بخواهند به خاطر کسالت عذرخواهی کنند!
   البته ما هم اطلاع رسانی کرده بودیم که استاد در این همایش شرکت نمی کنند

 2. فروزان می‌گه:

  با سلام ببخشید من یک سوال برام پیش اومد!پس شما چرا این پوستر را اینجا گذاشتید اگر میدونستید که استاد تشریف نمیبرند؟

 3. مهدیه - تقوی می‌گه:

  باسلام ،شما کجا و چگونه اطلاع رسانی کردید که استاد در همایش دانشگاه تهران شرکت نمی کنند؟

 4. رحیم شاه می‌گه:

  میتافزیک یعنی از مال ِ خود ، از فرزند ِ خود ؛ از همسر ِ خود و از زندگی ِ خود و نهایتا از وجود خود گذشتن کار یک متافیزیسین واقعی است .

  این جمله تاثیر بدی بالایم گذاشته لطف نموده کمی از صحت و عدم صحت ان توضعات دهید ممنون.

  • سیاوش می‌گه:

   سلام رحیم شاه
   تعریف های متفاوتی از متافیزیک شده و تعریفی که شما ارائه کردید مربوط به عرفان در مرحله فنا یا غنا باید باشدکه سالک از هر چه دارد دست می شوید مانند ابراهیم خلیل که از فرزند خود گذشت!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله را حل کنید *