تفکر، رابطه تنگاتنگی با آزادی بیان دارد
۱۳۹۳-۰۱-۲۷
مسئله «ربط و معاد» دغدغه مدرس زنوزی
۱۳۹۳-۰۲-۰۳
نمایش همه

برنامه معرفت ۲۹ فروردین ۱۳۹۳

در برنامه معرفت پخش این هفته به بیان کلیات و ویژگی های عام فارابی پرداخته میشود. یکی از این ویژگی هایی که در این برنامه به آن پرداخته میشود دیدگاه سیاسی فارابی میباشد. همچنین بررسی دیدگاه فارابی در مورد دموکراسی و اینکه چگونه میتوان این جامعه فاضله را بنا نمود و بیان کوتاهی در مورد حکومت داری بر مبنای حکمت و اینکه اگر فلاسفه حکومت داری کنند اصول اداره جامعه توسط آنها چگونه است.

مشخصات فایل

نام فایل: آشنایی با اندیشه های فارابی

موضوع برنامه: فارابی احیاگر اندیشه ارسطو و افلاطون

مدت زمان برنامه: ۴۵ دقیقه

حجم فایل تصویری با بهترین کیفیت:  ۱۳۳مگابایت (MP4)

حجم فایل متنی: به زودی

حجم فایل صوتی: ۲۳ مگابایت (MP3)

مختصری از متن برنامه:

در برنامه معرفت پخش این هفته به بیان کلیات و ویژگی های عام فارابی پرداخته میشود. یکی از این ویژگی هایی که در این برنامه به آن پرداخته میشود دیدگاه سیاسی فارابی میباشد.

همچنین بررسی دیدگاه فارابی در مورد دموکراسی و اینکه چگونه میتوان این جامعه فاضله را بنا نمود و بیان کوتاهی در مورد حکومت داری بر مبنای حکمت و اینکه اگر فلاسفه حکومت داری کنند اصول اداره جامعه توسط آنها چگونه است.

لینک دانلود
Video-DownloadText-DownloadSound-DownloadYoutube-download

3 دیدگاه ها

 1. شهروز می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  برنامه روز جمعه ۲۹ فروردین ۹۳ واقعا عالی بود فکر می کنم برنامه معرفت همانطور که قبلا هم گفته بودم موضوعاتش در ارتباط با عصر حاضر من جمله نقد قدرت – اخلاق کاربردی و مسائلی از این دست باشد مخاطب بیشتری می تواند جذب کند.
  با تشکر

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام

   پیشنهاد شما در حوزه بحث های فلسفی این برنامه شاید جایگاه چندانی نداشته باشد، آنچه در این برنامه توسط دکتر دینانی پرداخته می شود بیشتر مسائل مهم فلسفی است.

 2. فاطمه باقری می‌گه:

  بازهم سلام وخسته نباشید به برنامه ی خوب معرفت بنده یک بسته به آدرس تهران استودیو جام جم مسجد بلال شبکه ۴برنامه معرفت صرفا برسد به دست آقای سید محسن مناجاتی یا استاد غلام حسین ابراهیمی دینانی /فرستاده ام ا ین بسته حامل کتاب چاپ نشده ی بنده هست که خیلی برایم مهم است
  لطفا بگوییداین بسته به دست شما رسیده یانه چون هنوز هیچ پاسخی نگرفته ام از ایمیل برنامه چندبارایمیل زده ام اما…لطفا پی گیری کنیدمنتظرم
  لطفاپاسخ بگویید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله را حل کنید *