The riddle.Of.time
معمای زمان و حدوث جهان
۱۳۹۳-۰۳-۱۵
برنامه معرفت ۲۳ خرداد ۱۳۹۳
۱۳۹۳-۰۳-۲۳
نمایش همه

برنامه معرفت ۱۶ خرداد ۱۳۹۳

مشخصات فایل

نام فایل: آشنایی با اندیشه های فارابی

موضوع برنامه: نیایش فارابی

مدت زمان برنامه: ۴۶ دقیقه

حجم فایل تصویری با بهترین کیفیت:  ۱۵۸مگابایت (MP4)

حجم فایل متنی: به زودی

حجم فایل صوتی: ۲۲ مگابایت (MP3)

مختصری از متن برنامه:

فکر خطا، خطرناک ترین خطایی است که از انسان سر می زند. فارابی از خداوند، دانایی می خواهد. ما باید طالب دانایی باشیم. در دنیای امروز، علم و دانایی را برای اهداف خودمان می خواهیم. علم امروز ادعا دارد که برای رفاه مردم کار می کند. اما دانایی مقدمه نیست. دانایی هدف است. دانایی، خود رستگاری است. دانایی، به هیچ عنوان مقدمه نیست. اگر دانایی مقدمه رستگاری است، پس خود دانایی چیست؟ رستگاری یعنی دانایی هم در دنیا و هم آخرت. بعضی ها دانایی را برای غیر دانایی می خواهند! یعنی هر چه داناتر شوی، رستگارتر خواهی بود.

(ربّ زدنی فیک تحیّراً) حیرت، سرگردانی نیست. حیرت از درون به برون آمدن و بلافاصله از برون به درون آمدن است. تا کی این باید ادامه داشته باشد؟ تا پایان. این رفت آمد و آمد درون و برون، حیرت است. درون حضرت ختمی مرتبت، توحید حق تعالی است. بیرون حضرت، رسالت است. رسالت رو به بیرون است. حضرت در بیرون نمی ماند و دو مرتبه به درون می رود. به عبارتی دیگر درون، حق است و بیرون خلق است. از حق به خلق آمدن و از خلق به حق رفتن است. من این طور معنی می کنم.

لینک دانلود
Video-DownloadText-DownloadSound-DownloadYoutube-download

6 دیدگاه ها

 1. صدرا می‌گه:

  سلام ؛ ضمن تشکر از زحماتی که متحمل میشوید ! میخواستم برنامه های جناب سهروردی رو یکجا دانلود کنم ویا اینکه برنامه های سال ۹۲ رو یکجا دانلود کنم آیا سایت این امکان رو داره ؛ لطفا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس

 2. صدرا می‌گه:

  سلام ؛ ممنون از راهنمایتون !
  اگر امکان داشته باشه لینک فایل های تصویری هم ؛ مانند فایل های صوتی بشود ۵۰ تایی یا همه رو یکجا رو دانلود کرد ؛ خیلی بهتره و صرفه جویی در وقت کسانی میشه که میخوان تک تک دانلود کنند..

  ممنون

  • مدیر سایت می‌گه:

   یکجا کردن لینک فایل تصویری حجم بسیار بالایی را اشغال می کند و به صرفه نیست هم از نظر هزینه برای ما که بسیار هزینه سرسام آوری خواهد شد و هم افراد معدودی توانایی دانلود حجیم دارند.

 3. بهزاد می‌گه:

  شماره برنامه را هم بگذارید موقع سرچ موضوعی کمک میکند..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله را حل کنید *