خانه / بخش دانلود / فلسفه با طعم شکلات – میل به جاودانگی

فلسفه با طعم شکلات – میل به جاودانگی

فرانسه، استراسبورگ، همایش نیکبختی و سعادت در اندیشه ایرانی، فروردین ۱۳۹۱

فروردین ماه امسال، یک گروه ایرانی برای شرکت در همایش نیکبختی و سعادت در اندیشه ایرانی که در شهر استراسبورگ فرانسه برگزار شد انتخاب شدند تا عازم این سفر شوند. دو چهره شاخص و اصلی این گروه، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی استاد فلسفه اسلامی و دکتر کریم مجتهدی فعال در زمینه فلسفه غرب بودند که هر دو از چهره های شناخته شده حوزه فلسفی ایران به شمار می آیند.

در خلال این سفر، مستندی دو قسمتی به نام «فلسفه با طعم شکلات» به اهتمام دکتر محمود اسعدی دبیر ستاد چهره های ماندگار تهیه شده است. در این مستند که شامل گفتگوهایی با دو استاد فلسفه یعنی دکتر مجتهدی و دکتر دینانی است، مطالب مهم و جالب توجهی که عمدتا رنگ فلسفی و عرفانی دارند با دکتر دینانی در میان گذاشته می شود و ایشان پیرامون آن موضوعات توضیح داده و گفتگو می کنند. از جمله این موضوعات عبارتند از: مرگ اندیشی و نسبت انسان با مرگ، راز و رازداری در حوزه عرفان، جاودانگی و دردمندی، حکمت سهروردی و نفوذ جهانی آن، تفاوت های فضای غرب و فضای ایران، فلسفه دیالیکتیک هگل و هراکلیتس در آثار مولوی، بازی زندگی، عظمت ابن رشد و ابن عربی در جهان اسلام، ماجرای کربن و جلسات هفتگی و … .

ما در این پست و چند پست آینده قسمت های برگزیده این مستند را انتخاب کرده و آن را با دو کیفیت متوسط و خوب برایتان قرار داده ایم. در آینده هم کل این مستند با کیفیت عالی بر روی وبسایت منتشر خواهد شد.

کتاب دُرّ سخن

۴ نظر

 1. جابر ابراهیمی نژاد

  آقا ما کلی وقت گذاشتیم ۳۶ مگابایت را دانلود کردیم اما همش یک دقیقه بود!
  آخه این یه دقیقه به کجا می رسه؟ حتما می خواهید کل یک ساعت مستند را یک دقیقه یک دقیقه جدا کنید و بگذارید برای دانلود!

  این کار به نظر من اصلا خوب نیست. انسجام سخنان استاد از بین می رود. لطفا تغییر رویه دهید!

  • سلام به شما دوست عزیز
   بله سخن شما درست است اما موضوعات کوتاهی که برای دانلود قرار داده شده اند به خاطر این بوده اند غیر از همان یک دقیقه ای که مشاهده فرمودید در این موضوع خاص بحثی نشده و درضمن خود مستند به صورت یک داستان پشت سرهم نیست که قطع بعضی قسمت ها باعث پراکندگی بیانات استاد شود.

  • حجم فایل دانلود با حفظ کیفیت ، کم حجم واصلاح شد با تشکر از شما

 2. سلام
  دانلود فایل با مشکل روبروست لطفا اصلاح بفرمایید.ممنونم از تمامی زحماتتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− 4 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

با يک کليک حامي ما باشيد