فکر فلسفی
زیادت وجود بر ماهیت
۱۳۹۲-۰۶-۲۰
معشوق چون نقاب ز رخ در نمیکشد
برنامه معرفت ۲۹ شهریور ۱۳۹۲
۱۳۹۲-۰۶-۳۱
نمایش همه

برنامه معرفت ۲۲ شهریور ۱۳۹۲

مشخصات فایل

نام فایل: آشنایی با اندیشه های حکیم ابوعلی سینا

موضوع برنامه: حق و حقانیت از دیدگاه شیخ الرئیس ابوعلی سینا

مدت زمان برنامه: ۴۵ دقیقه

حجم فایل تصویری با بهترین کیفیت:  ۱۵۷مگابایت (MP4)

حجم فایل متنی: به زودی

حجم فایل صوتی: ۲۲ مگابایت (MP3)

مختصری از متن برنامه:

همان طور که استحضار دارید در ساحت اندیشه پویای شیخ الرئیس ابن سینا هستیم و از تفسیر و رمزگشایی های حضرت استاد براساس کتاب «سخن ابن سینا و بیان بهمنیار» بهره می بریم.

دکتر ابراهیمی دینانی در برنامه معرفت این هفته و در پنجمین جلسه بررسی اندیشه های ابن سینا، به بررسی مساله عقل و تفکر در اندیشه های ابن سینا می پردازد.

لینک دانلود
Video-DownloadText-DownloadSound-Download  Youtube-download

2 دیدگاه ها

 1. shahroz گفت:

  با تشکر از شما و استاد عالیقدر

  برای من سوالی مطرح است و آن اینکه معرفت یافتن بر هستی از دید فلسفه و عرفان آرامش و آسایش روانی و اخلاق اجتماعی را قطعا به دنبال خواهد داشت ولی در حوزه فنی و تکنولوژیکی پس چه باید کرد آیا این معرفت می تواند جوابگو ی عظش سیری ناپذیر انسان و به تسخیر درآوردن زمین و آسمان باشد . دوم اینکه برنامه معرفت فکر می کنم اگر در رابطه با مسائل روز باشد و پاسخی برای گریز از مشکلات مادی گرایی غرب باشد به نظرم بهتر خواهد بود.

  • شهروز عزیز
   بیان شما را می خواهم قدری تصحیح بکنم و در کلیات فرمایشات شما موافقم اما شما با این فرض که معرفت یافتن بر هستی «قطعا» به آسایش می رساند به یک نحو پیش فرضی برای سیر علمی خود در فلسفه برای یک فیلسوف، تصور کردید در حالی که فلسفه خلاف این است و هیچ پیش فرضی را نمی پذیرد.

   برنامه معرفت، یک برنامه با موضوع فلسفه و نگاه به عرفا و فلاسفه بزرگ با محور گفتگو است حل مسائل اصیل فلسفی و عرفانی خود به خود حل کننده شبهات و مسائل متفرقه می شود اما بله پیشنهاد شما هم پیشنهاد خوبی است و حتما به تهیه کننده انتقال داده خواهد شد

   سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله را حل کنید *